Festiwal Przedsiębiorczości BOSS Częstochowa 2012

W dniach 16-19 kwietnia 2012r. odbyła się kolejna edycja Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS w Częstochowie. W ubiegłych latach tylko...

Festiwal Przedsiębiorczości BOSS 2012 CzęstochowaW dniach 16-19 kwietnia 2012r. odbyła się kolejna edycja Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS w Częstochowie. W ubiegłych latach tylko uczestniczyłem, a w tym roku miałem okazję poprowadzić wykład na temat inteligencji finansowej.

Ten wpis pokrótce opisze, co działo się podczas owego, bardzo ciekawego wydarzenia w Częstochowie.

Temat pierwszego dnia to: „Twoje Finanse”. Zaplanowane były 3 wykłady, dwa prowadził nasz gość specjalny – Krzysztof Pauch (przedsiębiorca, mówca, motywator), jeden, tak jak wcześniej wspomniałem – ja 🙂

Krzysztof przez tych kilka godzin mówił tak, że wszyscy uczestnicy słuchali go z zapartym tchem. Podpowiadał, jak można zarabiać pięciocyfrowe kwoty miesięcznie będąc studentem i jak należy przygotować się mentalnie do bogactwa.

Mój temat to: „Jak zwiększyć poziom swojego finansowego IQ?”. Opowiedziałem uczestnikom część mojej historii, jak ja zacząłem rozwijać swoją inteligencję finansową, przekazałem kilka najprostszych sposobów na zwiększanie poziomu finansowego IQ.

Drugi dzień upłynął pod hasłem: „Jak połączyć pracę z pasją”.
Wykładowcami byli – kolejno: Robert Kowalczuk – Kowalczuk PR, Marzena Radecka – Animatorka, działaczka Stowarzyszenia „Agape”, Marcin Król – założyciel kabaretu KrólS.

Każdy z mówców ciekawie przedstawił swój temat i podzielił się częścią swojego doświadczenia. Uczestnicy stali się bogatsi o informacje na temat socjotechnik(ciekawy warsztat i ćwiczenia), wolontariatu oraz wystąpień publicznych(tutaj każdy dostał możliwość

Podczas trzeciego dnia wykładowcami byli: Agnieszka Bednarczyk ? dyrektor naczelna Strategia.Fm Event Marketing & Public Relations Agency, Piotr Szczerkowski – Trener Rozwoju Osobistego, Oskar Kazibudzki -Trener Certyfikowany firmy Persolog; a tematem przewodnim był rozwój osobisty.

Pani Agnieszka świetnie zaszczepiła uczestnikom festiwalu pozytywne myślenie, potrzebę marzenia i realizowania tych marzeń; bardzo interesująca była analiza SWOT własnej osoby, czyli uświadomienie sobie mocnych i słabych stron podczas realizacji osobistych celów.
Piotr Szczerkowski w umiejętny sposób wprowadził nas w świat rozwoju osobistego, a co najważniejsze – zapoznał nas z prostymi technikami, które można używać, aby ułatwiać sobie życie i nie sabotować własnych celów i założeń.

Na koniec Oskar Kazibudzki – specjalista od osobowości, zademonstrował w jaki sposób można dobrać zespół pracowników przy wykorzystaniu wiedzy o temperamentach oraz narzędzi firmy Persolog.

Ostatni dzień z tematem przewodnim, czyli „Szanse w biznesie”, to kolejna porcja wartościowych wykładów. Radosław Soperczak ? prezes Football Academy, pokazał jak można przekuć swoją pasję w dochodowy biznes.

Piotr Siejka – prezes Zarządu Polskiego Doradztwa Majątkowego, pokazał sens zwrócenia uwagi na swoje finanse osobiste. A na koniec, v-ce przewodniczący Częstochowskiego Studenckiego Forum BCC – Kornel Ryś, jako ambasador Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, przybliżył nam temat: „CSR ? biznes odpowiedzialny społecznie”. Swoim świetnym wystąpieniem, Kornel zakończył czterodniowy Festiwial Przedsiębiorczości BOSS w Częstochowie.

Dziękuję koordynatorowi tego projektu – Kamilowi Sitkiewiczowi – za zorganizowanie tak świetnego eventu, do tego dokładam podziękowania wszystkim członkom SF BCC za pomoc przy jego realizacji. Dziękuję wszystkim prowadzącym za doskonałe wystąpienia, słowo podziękowania należy się również sponsorom tego festiwalu: dla Szkoły Językowej SpeakUp Częstochowa, dla firmy Źródełko, dla Kwiaciarni ‚Ogrody Cynamonowe’.

Każdy, kto był w tym roku na BOSS’ie, na pewno dostał zastrzyk wiedzy i inspiracji, która pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Za rok kolejna edycja, zapraszam już teraz.

Poniżej zdjęcia z poszczególnych dni, robione i udostępnione przez Kamila Sitkiewicza.

Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

Dzień 4

Pozdrawiam,
Waldek Łoszek


Tagi: 

  1. Łukasz 28 kwietnia 2012 w 19:47 #

    Fantastyczne wydarzenie, już nie mogę doczekać się kolejnych projektów SF BCC i relacji z nich na Twoim blogu. Pozdrowienia dla prelegentów i uczestników Festiwalu to były świetne 4 dni 🙂

Dodaj Komentarz