Gdyby się chciało tak jak się nie chce…

Są wśród nas takie osoby, które mówią o tym co chcą osiągnąć i konsekwentnym działaniem dążą do swojego celu, i są też takie, które...

MotywacjaSą wśród nas takie osoby, które mówią o tym co chcą osiągnąć i konsekwentnym działaniem dążą do swojego celu, i są też takie, które również wyrażają różne chęci i mówią co zdziałają, a kończy się to tym, że dużo pogadali, trochę podziałali i w końcu dali sobie spokój, poddali się. Ja już spotkałem się z wieloma takimi przypadkami. Jaka może być tego przyczyna, czytaj dalej i poznaj moje zdanie.

Nieważne jaki postawisz sobie cel, ile dasz sobie czasu na jego realizację i w jaki sposób działasz – jeśli zabraknie Ci pasji, pożądania, a wkradnie się zwykłe chciejstwo, to nie osiągniesz nawet najmniejszego postanowienia.
Przejście ze stanu chcenia do prawdziwego pożądania stanowi niestety dla większości ludzi duży problem. Ktoś potrafi wyobrazić sobie co chciałby mieć, jednak nie umie przemienić tej iskry w duże, mocne postanowienie. Nawet, gdy pojawia się sytuacja do zmiany, cały czas postępuje tak samo i dalej nic się u niego nie zmienia.

Całe szczęście są jeszcze osoby, które napędzane są wewnętrznym motorem tak silnej motywacji i pożądania, że nawet największe przeszkody na ich drodze muszą skromnie się ukłonić i wyrównać. Tacy ludzie zmierzają do sukcesu a przyświeca im myśl, którą często przytacza w swoich książkach Napoleon Hill:
„Wszystko co umysł potrafi sobie wyobrazić i w co potrafi uwierzyć, potrafi również osiągnąć”.

Czy masz ten płomień w swoim wnętrzu? Czy chcesz zmian w swoim życiu? Czy masz swój cel? Jeśli tak to wiedz, że osiągnięcie tego nie jest możliwe, gdy to Twoi najbliżsi będą tego chcieli – to Ty musisz chcieć działać. Rozpal ognisko Twoich największych chęci, co podgrzeje Twoją wyobraźnię do czerwoności i pomoże w realizacji Twojego celu.

Co wpływa na to, że się nam chce lub nie chce? Można wyróżnić 10 głównych sił motywujących, z których kilka stanowi punkt wyjścia do wszystkich dużych osiągnięć. Są to:
1. Instynkt samozachowawczy
2. Miłość
3. Lęk
4. Seks
5. Pożądanie życia po śmierci
6. Wolność dla umysłu i ciała
7. Gniew
8. Nienawiść
9. Pożądanie uznania i wyrażania swojego ja
10. Bogactwo
Ta lista pochodzi z książki Napoleona Hill’a – „Magiczna drabina do sukcesu”.

Jak widzisz motywy mogą być pozytywne i negatywne. Oczywiście polecam kierować się tymi pozytywnymi, to ułatwia osiąganie celów i prowadzi do dalszych sukcesów.
Na koniec – jeśli chcesz mieć prawdziwą motywację do działania, to określ co Tobą kieruje. Musisz wiedzieć które z Twoich pragnień zacząć zaspokajać, i pamiętaj – nieważne będzie ile osiągnąłeś w życiu, jeśli Twoje osiągnięcia nie zaspokajają Twoich wewnętrznych pragnień.
Pozdrawiam,
Waldek

Tagi: 


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz