Jeśli nie dziś, to kiedy?

W kilku moich poprzednich postach pisałem na temat monitorowania i zarządzania pieniędzmi. Cieszę się, że tak wiele osób czyta mojego bloga i...

Jeśli nie dziś, to kiedy?W kilku moich poprzednich postach pisałem na temat monitorowania i zarządzania pieniędzmi.
Cieszę się, że tak wiele osób czyta mojego bloga i zaczyna wdrażać przekazaną przeze mnie wiedzę w życie.

Zdarzają się jednak osoby, które piszą, bądź też mówią, że zaczną zarządzać swoimi pieniędzmi, ale dopiero wtedy, gdy będą mieć ich więcej, lub będą mieć ich ?dużo?. Dziś piszę właśnie do tych osób 🙂

To co przytoczyłem wcześniej, można porównać do takiej sytuacji, gdy ktoś mówi, że zacznie ćwiczyć, gdy schudnie. Przecież jeśli nie będzie się wykazywało działania, waga sama nie spadnie.

Tak samo jest z finansami. Jeśli nie zaczniesz zarządzać pieniędzmi, to nie będziesz ich mieć więcej. Zapamiętaj to sobie i bierz się za monitorowanie oraz zarządzanie domowym budżetem.

Tutaj masz podane jak możesz zacząć monitorować swoje finanse, tutaj jak nimi zacząć zarządzać.

Jeśli pojawia się u Ciebie jakiś opór, jakieś wymówki, dlaczego nie możesz jeszcze rozporządzać pieniędzmi, to wiedz, że takich osób jest więcej. Sprzeciwiają się temu, bo nie mają nawyku zarządzania pieniędzmi zaszczepionego przez rodziców, nauczycieli, znajomych, nie byli tego nauczeni. Niestety bardzo rzadko jesteśmy edukowani w tych sprawach.

Jeśli nie chcesz, żeby tak było dalej, bierz się do roboty, sprawdź moje wskazówki i zobacz co się będzie działo z Twoimi finansami. Przekonaj się, w jaki sposób monitorowanie i zarządzanie pieniędzmi wpłyną na ich stan i kondycję.

Czasami osoby mi mówią, że nie za bardzo chcą monitorować pieniądze, ponieważ jak zaczęły spisywać ile mają przychodów a ile wydatków, to okazało się, że mają ?mało pieniędzy?.
Słuchaj – a ile to jest mało? Dla każdego to może być inna kwota, komuś może z miesiąca zostać 100zł wolnych środków i on powie, że to mało, a dla kogoś to jest dużo, bo z kolei on zamyka miesiąc z minusem.

Pamiętaj, że nawet jeśli byłeś w stanie odłożyć w miesiącu 1zł, a wcześniej nic nie odkładałeś, to odniosłeś sukces.

Zapamiętaj – nieważne jakie masz dochody, bierz się do roboty, monitoruj swoje finanse, zarządzaj nimi, rób to systematycznie.
Zacznij nawet od zarządzenia jedną złotówką, jeśli nie masz więcej wolnych pieniędzy. Gdy musisz pożyczyć pieniądze, żeby dać sobie radę ze wszystkimi opłatami w miesiącu, weź te pożyczone pieniądze i też nimi odpowiednio zarządź. Pokaż, że jesteś gotowy przyjmować większe kwoty do swojego życia. Zda to egzamin tylko wtedy, gdy będziesz to robił systematycznie i wytrwale. Jeśli masz problemy finansowe, to zamiast poświęcać im uwagę, zacznij skupiać się na możliwościach jakie mógłbyś wdrożyć, by powiększyć swoje wpływy finansowe.

Pozwoliłem sobie pisać o tych sprawach na moim blogu, bo sam monitoruję i zarządzam pieniędzmi, mówię o tym, szkolę ludzi i słucham, jakie świetnie przyniosło im to efekty.

U mnie zadziałało, u moich znajomych i innych osób, którym przekazałem tę wiedzę, również. A u Ciebie, zadziała wtedy, gdy to po prostu zrobisz.

Działaj!

Pozdrawiam,

Waldek Łoszek


Tagi: