Odskocznia

Żyjemy dzisiaj w bardzo zapracowanych czasach. Często słyszy się od osób zdania typu: ‚Nie mam czasu’ albo ‚Jestem bardzo zabiegany’. Ja...

Odskocznia - WaldekLoszek.plŻyjemy dzisiaj w bardzo zapracowanych czasach. Często słyszy się od osób zdania typu: ‚Nie mam czasu’ albo ‚Jestem bardzo zabiegany’.
Ja sam czasami łapię się, że tak mówię :). Oczywiście, to czy mamy czas i czy jesteśmy zabiegani, to jest kwestia jak my zarządzamy sobą w czasie, jednak nie o tym dzisiaj będę pisał.

Dziś przekażę pewną wskazówkę, która pozwoli Ci podnieść efektywność pracy i wydajność umysłu.

Mimo tego, że wiesz do czego w życiu zmierzasz, to czasem może się zdarzyć, że mogą Cię pochłonąć codzienne zajęcia, Twoja praca, przez co zaniedbujesz swoje osobiste życie.
Na dłużą metę, nie da się tak funkcjonować.

Dlatego ja zawsze zalecam zajętym osobom, żeby znalazły swoją odskocznię. Co przez to rozumiem?
W zapracowanej codzienności, trzeba znaleźć chwile dla siebie, to może być godzina lub dwie. Przez ten czas oderwij się od pracy i rutyny dnia, i najlepiej poświęcić go, na swoje hobby, na relaks.
Polecam zapisanie się na taniec, basen, boks, siłownię, a może piłka, wybierz co Ci najbardziej odpowiada. Możesz też zaszyć się gdzieś w zaciszu swojego domu i oddać się swojej pasji – książki, film, może sklejanie modeli, to Ty wiesz najlepiej co lubisz i co sprawia Ci przyjemność.

Jeśli tak się składa, że jeszcze nie odnalazłeś swojego hobby, możesz np. raz w tygodniu, czy też raz w miesiącu zrelaksować się w saunie, jakuzzi, czy w grocie solnej.
Dla tych, którzy lubią wypoczynek na świeżym powietrzu, polecam spacer w parku, w lesie(nawet jeśli kawałek trzeba dojechać, to i tak warto pochodzić i się dobrze dotlenić).
Sposobów na relaks i oderwanie się od zapracowanej rzeczywistości jest wiele.

W komentarzu podziel się swoją ‚odskocznią’, może komuś podsuniesz świetny pomysł, na relaks, jeśli sam jeszcze takiego nie znalazł.

Ja osobiście mam kilka sprawdzonych prze mnie pomysłów na oderwanie się od codzienności.

Po pierwsze chodzę regularnie na treningi capoeiry(prawie zawsze są to 2 treningi w tygodniu po 1,5h), dodatkowo codziennie rano ćwiczę 5 rytuałów tybetańskich i chwilę poświęcam na medytacje – relaks.

Bardzo lubię z moją narzeczoną oglądać filmy w domu, czy też w kinie.
Uwielbiam pójść na basen, gdzie mogę sobie popływać, zmęczyć się, a później spokojnie zregenerować siły w saunie, czy w jakuzzi.
Co jakiś czas wychodzimy z Patrycją na miasto, żeby zjeść sobie coś specjalnego, innego niż na co dzień.
Niekiedy po prostu lubię sobie posłuchać dobrej muzyki(różne rodzaje, zależy od chwili:)).

Te rzeczy, które wymieniłem sprawiają, że czuję się lepiej, nabieram energii do dalszej pracy i działania.

Jeśli jesteś zapracowany i brak Ci energii, czujesz rutynę, zrób coś co sprawi Ci przyjemność. Czasami trzeba po prostu ‚odskoczyć‚ od rzeczywistości 🙂

Pamiętaj, że równie ważne jak praca i działanie, są odpoczynek i relaks. Zawsze trzeba to pogodzić i zgrać, aby spokojnie i łatwo zdobywać i osiągać swoje kolejne cele życiowe.

„Twoje życie staje się lepsze, kiedy Ty stajesz się lepszy”Brian Tracy

Pozdrawiam,

Waldek Łoszek

Tagi: 

  1. Jan 19 lutego 2012 w 11:29 #

    Moja odskocznia jest latanie na paralotni , po starcie z górki i wzbiciu sie w powietrze wszystkie zmartwienia zostaja na dole ,czuje sie jakbym sie uwolnil od wszystkiego i stal sie niezalezny . Jan

    • Waldek Łoszek 14 marca 2012 w 18:14 #

      Paralotnia super sprawa, życzę szczęśliwych i spokojnych lotów 🙂 pozdrawiam

Dodaj Komentarz