Z porażkami w drodze do sukcesu

Dziś kolejny wpis kontynuujący wątek składników sukcesu. Każdy, kto myśli o tym, by odnosić sukcesy w swoim życiu, powinien wiedzieć, że...

Z porażkami w drodze do sukcesuDziś kolejny wpis kontynuujący wątek składników sukcesu.

Każdy, kto myśli o tym, by odnosić sukcesy w swoim życiu, powinien wiedzieć, że oprócz nasycania swojego wnętrza wizją sukcesu, należy w pełni zdawać sobie sprawę, że zawsze może się pojawić na naszej drodze jakieś niepowodzenie, coś czego nie chcemy. Jest ono przez większość nazywane porażką.


Ludzi, którzy w pełni realizują swoje zamierzenia, od osób, które nie docierają tam, gdzie chcą, różni to, że ci pierwsi posiadają umiejętność wyciągania wniosków z sytuacji napotkanych na drodze do ich celu.

Ktoś mógłby powiedzieć, że jeśli pisze się lub mówi o sukcesie, to nie powinno się poruszać tematu porażki, jednak jest ona niezbędnym doświadczeniem, gdy ktoś myśli o osiąganiu wielkich rzeczy.

Gdy napotkasz na swojej drodze przeszkody, to nie powinieneś skupiać się na tym jakie poniosłeś straty, tylko na tym, czy byłeś w stanie umiejętnie przeanalizować dane niepowodzenie i wyciągnąć z niego wnioski.


Porażka to nieustanne i błogosławione w skutkach nieszczęście, ale tylko wtedy, kiedy da nam pożyteczną lekcję, której nie dostalibyśmy bez niej.

Wielu ludzi niestety popełnia taki błąd, że biorą porażkę jako coś ostatecznego. A przecież, tak jak inne sytuacje w życiu, jest czymś co mija i dlatego nie powinna być traktowana jako ostateczny wynik.

Porażka czasemjest potrzebna nam wszystkim – gdyby nie ona, moglibyśmy stać się zarozumiałymi egoistami i myśleć, że jesteśmy ‚pępkami świata’.

Pamiętaj, że porażka może się przytrafić każdemu, kto działa. Ci, którzy jej nie napotykają na swojej drodze, nie osiągają niczego.

Wszyscy wielcy doświadczali jej bardzo często – Edison, Bell, Ford, Bill Gates i wiele innych.


Zakończę cytatem z książki „Magiczna drabina do sukcesu” Napoleona Hill’a:
„Porażka to szansa, żeby zacząć od nowa, będąc mądrzejszym i wzbogaconym o wiedzę, że dopóki żyjesz, nie istnieje cios, po którym nie zdołasz się podnieść.
Staw czoło komplikacjom, mając pewność, że możesz z nich wyciągnąć nauczkę, a wyciągniesz ją, i ze swoich błędów zbudujesz bardziej zdecydowany, bardziej zadowalający plan uczynienia siebie człowiekiem sukcesu.”A dla Ciebie czym jest porażka? Czy napotkałeś ją już na swojej drodze? Jaką naukę z niej wyciągnąłeś?
Podziel się tym w komentarzu poniżej.


Pozdrawiam,

Waldek Łoszek


Tagi: