Co ja tutaj robię?

Zauważyłem, że jest sporo osób, które męczy to pytanie. Nie wiedzą do końca co mają robić w życiu i jaki jest w tym wszystkim cel. Ja...

Co ja tutaj robię?Zauważyłem, że jest sporo osób, które męczy to pytanie. Nie wiedzą do końca co mają robić w życiu i jaki jest w tym wszystkim cel.

Ja również dosyć regularnie się nad tym zastanawiam. I nie robię tego dlatego, że nie wiem, czego chcę od życia, ale dlatego, że cały czas trzeba sprawdzać, czy to co robimy jest dla nas dobre i czy naprawdę tego chcemy.

Żeby ułatwić sobie znalezienie tego rzeczywiście Twojego celu, wymarzonego zajęcia, możesz zadać sobie pytanie:


Co, gdyby pieniądze nie miały znaczenia?


W związku z tym, poniżej zamieszczam film, który może Ci pomóc na to pytanie odpowiedzieć (film jest w języku angielskim, ale możesz włączyć napisy):

Więc co byś robił, gdyby pieniądze nie miały znaczenia? Czy to, co robisz teraz, jest tym, co naprawdę kochasz?

Ja sobie te pytania często zadaję, znajduję odpowiedzi i wiem, że idę w dobrym kierunku.

Tak jak wspomniałem na początku wpisu, miałem ostatnio kilka takich sytuacji, podczas których ktoś mi powiedział, że nie wie po co jest na tym świecie. Nie wie co ma dalej w swoim życiu robić.
Jeśli Ty również miewasz podobnie, to wiedz, że z takimi wątpliwościami, wcześniej czy później, prawie każdy musi się zmierzyć. Niektórzy mają to już za sobą, inni dopiero za jakiś czas będą sobie takie pytania zadawać.

Ja poradziłem im zobaczyć powyższy film i zadać sobie to jedno tytułowe kluczowe pytanie.

A jak jest ze znalezieniem na nie odpowiedzi?

Oj różnie – czasem odpowiedź przychodzi ot tak, czasem trzeba naprawdę dobrze poszukać, żeby ją odnaleźć.

Czy szukanie tego prawdziwego powołania ma sens? Wydaje mi się, że tak. Bo jeśli tego nie zrobisz, to możesz się nigdy nie dowiedzieć, co naprawdę da Ci szczęście i spełnienie. A stąd już krótka droga do znalezienia się w grupie osób, które ciągle narzekają na swoje zajęcia, czy pracę.
Świetnie opisuje to bloger Kominek w tym wpisie.

Dodatkową pomocą dla Ciebie może być wrócenie myślami do przeszłości, żebyś przypomniał sobie co lubiłeś robić jako dziecko. Jeśli nie pamiętasz, zapytaj rodziców, niech poopowiadają Ci o Twoich zainteresowaniach z dzieciństwa.

Jeśli masz już to swoje ulubione zajęcie, wymyśl teraz jak możesz je wykorzystać w swoim życiu i być może zacząć na nim zarabiać.

Na koniec jeszcze jedno łatwe i przyjemne ćwiczenie, które pomoże Ci odnaleźć Twoje powołanie.

Przygotuj kartkę, długopis i stoper :)…


Teraz ustaw stoper na 30 sekund, włącz go i napisz 3 Twoje najważniejsze cele życiowe. Niech tylko te najważniejsze rzeczy pojawią się w Twojej głowie. Wypisz je szybko, bo czas się kończy 🙂

Podsumowując – znajdź to, po co jesteś tutaj na świecie, to co naprawdę uwielbiasz robić i rób to.

Więc „co Ty tutaj robisz”? – napisz w komentarzu poniżej.

„Jeśli możesz coś zrobić lub marzysz, że mógłbyś to zrobić, zabierz się za to. Odwaga ma w sobie moc geniuszu.” – Johann Wolfgang Goethe

Pozdrawiam,

Waldek Łoszek


Tagi: 


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz