Entuzjazmu rola w sukcesie…

Czy entuzjazm może pomóc w osiąganiu sukcesu? Przeczytaj do końca, a się dowiesz 🙂 Informacje o składnikach sukcesu, o których piszę na...

EntuzjazmCzy entuzjazm może pomóc w osiąganiu sukcesu? Przeczytaj do końca, a się dowiesz 🙂

Informacje o składnikach sukcesu, o których piszę na moim blogu, czerpię z książek Napoleona Hilla. To on przekazał mi wiedzę, żeby przy planowaniu swojego celu i przy jego realizacji wykorzystać, oprócz innych składników, również entuzjazm. Tutaj trzeba sobie od razu określić, że mam na myśli oczywiście kontrolowany entuzjazm, bo niekontrolowany, czy przesadzony, może tylko zaszkodzić.

Jeśli wiesz, co chcesz osiągnąć i pracujesz nad tym, a do swojego działania dołożysz entuzjazm, to godziny Twojej pracy możesz zmienić w minuty. Będziesz pracował w przyjemniejszy i mniej stresujący sposób.

Musisz pamiętać, że entuzjazm to siła napędowa, która daje człowiekowi wielką moc. Poza tym jest zaraźliwy i oddziałuje na całe otoczenie. Nawet przy najbardziej monotonnej pracy, gdy ktoś z towarzystwa zacznie na przykład śpiewać, czy opowiadać śmieszne, luźne historie, czas wszystkim zleci o wiele szybciej, a atmosfera w pracy znacznie się poprawi.

Słyszałem o praktykach właścicieli sklepów, którzy czasami otwierali swoje sklepy przy taktach muzyki orkiestry sklepowej. Sprzedawcy i inni pracownicy zaczynali dzień pracy podrygując i podśpiewując w rytm muzyki, co później przekładało się na to, że klienci byli oczarowywani życzliwą obsługą.

Na pewno masz jakieś hobby lub swoje ulubione zajęcia, które wykonujesz z chęcią i zaangażowaniem. Robiąc to, co lubisz, wkładasz w to entuzjazm, który możesz nauczyć się przenosić również na inne zajęcia, szczególnie, gdy do tej pory nie szły Ci za dobrze. To kwestia wytrenowania.

Pamiętaj, aby zawsze entuzjazm kierunkować na swój główny cel. Dzięki temu bardzo dużo zyskasz – inicjatywa i wiara w siebie staną się bardziej osiągalne, Twoja wyobraźnia będzie bardziej kreatywna, praca w sile superumysłu będzie efektywniejsza, wzrośnie też Twoja chęć do oszczędzania pieniędzy. Podsumowując – entuzjazm pozwoli Ci działać pełną parą, a to przełoży się na efekty podczas realizowania Twojego głównego celu.

Gdy kontrolowany entuzjazm będzie działał na Twoją korzyść, zawsze znajdziesz sposób, aby wykonać nawet te najtrudniejsze zadania, z którymi będziesz musiał się zmierzyć. To może nie pojawić się od razu, jednak wiedz, że możesz to po prostu wytrenować.

„Najlepszym ćwiczeniem jest doświadczenie. Nie czekaj nieśmiało na możliwości – twórz je!”M.R. Kopmeyer

Pozdrawiam,

Waldek Łoszek


Tagi: