Filtr, przez który widzisz świat…

20 sierpnia przeprowadziłem szkolenie online pod tytułem: „FINAN$OWY €LEMENTARZ”. Przekazałem tam podstawową wiedzę, jaką wg mnie...

20 sierpnia przeprowadziłem szkolenie online pod tytułem: „FINAN$OWY €LEMENTARZ”. Przekazałem tam podstawową wiedzę, jaką wg mnie każdy powinien posiadać w zakresie finansów osobistych.

Przedstawiłem także moje rozważania i wnioski o tym, dlaczego osoby, które mają dostęp do tej samej wiedzy i mają takie same zasoby, często kończą z różnymi efektami. Zachęciłem do poznawania teorii temperamentów i pokazałem, jakim filtrem można patrzeć na otaczający nas świat – i o tym dziś właśnie jest ten wpis.

Twój kierunek skupienia, Twój filtr przez który patrzysz na świat i na to co Ci się przydarza, bardzo mocno wpływa na to, w jakiej sytuacji obecnie się znajdujesz.

Nie wiem, czy znacz tę historię:

Pewnego razu w jednej firmie produkującej buty, szef wezwał do siebie dwóch swoich
sprzedawców i powiedział:
– Wyślę was w jedno miejsce w Afryce i dacie mi znać, czy nasza firma może tam zarobić.

Po jakimś czasie dzwoni jeden z nich i mówi:
– Szefie słabo, tu nikt nie chodzi w butach.

Po czym drugi dzwoni i mówi:
– Szefie, przysyłaj towar! Tu nikt nie chodzi w butach!

W powyższej opowieści jest jasno pokazane, jak można widzieć tę samą sytuację na dwa, całkiem odmienne sposoby.

Jak to można odnieść do rzeczywistości?

Otóż Ty jesteś jak jeden z tych sprzedawców – albo patrzysz na swoje życie w czarnych barwach i ciągle narzekasz, jak to jest Ci ciężko i jak nic się nie da w dzisiejszych czasach zrobić, bo to, to i tamto.

Albo jesteś jak ten drugi sprzedawca – masz taką samą sytuację, jednak patrzysz na nią z filtrem możliwości i bierzesz się do działania, nie bacząc na drobne przeszkody i na narzekaczy z boku.

Droga jaką ja obrałem kilka lat temu, to właśnie ta druga. Wykorzystuję okazje do tego, żeby realizować swoje cele. Patrzę na świat z punktu widzenia osoby osiągającej coraz to nowe sukcesy.
Dzięki temu ciągle się rozwijam, w moim biznesie z miesiąca na miesiąc rosną obroty, przyłącza się do mnie coraz więcej dobrych i pozytywnych ludzi, z którymi bardzo dużo osiągamy.

Pamiętaj, że możesz sobie pomóc, wyrzucając okulary z filtrem negatywności i braku szans, a zakładając szkła znajdowania szans w każdej sytuacji, możesz przeć prężnie w stronę Twojego sukcesu.

„Jeśli pragniesz być szczęśliwym, to poprostu nim bądź.” – Lew Tołstoj

Pozdrawiam,

Waldek Łoszek


Tagi: