Relacja z Konferencji Inteligencja Finansowa w Częstochowie

Dziś chcę się z Tobą podzielić informacjami o tym, co się działo na Konferencji Inteligencja Finansowa w Częstochowie 7 i 8 grudnia 2011r....

Konferencja Inteligencja FinansowaDziś chcę się z Tobą podzielić informacjami o tym, co się działo na Konferencji Inteligencja Finansowa w Częstochowie 7 i 8 grudnia 2011r.
Razem z Częstochowskim Studenckim Forum Business Centre Club brałem udział w organizacji oraz współprowadziłem wykłady na tym wydarzeniu, gdzie przedstawialiśmy tematy związane z inteligencją finansową.
Zajęcia odbywały się przez dwa dni.

Pierwszego dnia (środa, 7 grudnia 2011), poruszyliśmy następujące tematy:
1) Co to jest Inteligencja finansowa?
2) Myślenie bogatych.
3) Ty i Twoje finanse osobiste ? monitorowanie i zarządzanie finansami osobistymi.
4) Jak stać się wolnym finansowo?
5) Jak poszerzać swoją inteligencję finansową?

Tematy drugiego dnia (czwartek, 8 grudnia 2011):
1) Jak pozyskać pieniądze na swoją działalność? Szkolenie na temat Funduszy Europejskich.
2) Przygotowanie do posiadania dużych pieniędzy.
3) Jak zatrudnić pieniądze do pracy?
4) Warsztaty z grą edukacyjną Cashflow.

Tak jak wcześniej wspomniałem, miałem zaszczyt współprowadzić tę konferencję. Pierwszego dnia z miłą chęcią przekazałem część mojej wiedzy, jaką zdobyłem do tej pory. Położyłem nacisk na rozszerzanie wiedzy na temat IF oraz sposoby zapanowania nad pieniędzmi i swoim budżetem domowym.

Przekazałem proste wskazówki, a także sposoby monitorowania i zarządzania finansami osobistymi. Przedstawiłem ideę dochodu pasywnego i pokazałem kilka sposobów na jego budowę.

Drugim prowadzącym był Krzysztof Pauch – praktyk, przedsiębiorca, szkoleniowiec z ogromnym doświadczeniem. Krzysztofa znam od prawie 2 lat, uczęszczam na wiele jego szkoleń i zawsze z uwagą słucham i notuję to, co ma do przekazania. Tak samo było w Częstochowie. O inteligencji finansowej wiem już dużo, a mimo to, na konferencji dowiedziałem się od Krzysztofa wielu ciekawych i nowych rzeczy.

Jego wystąpienia przykuwały uwagę uczestników do tego stopnia, że osoby, które planowały być tylko na jednym wykładzie, zostały do końca i przyszły na drugi dzień.

Ciekawie było również wieczorem po pierwszym dniu szkoleń. Chętni mogli przyjść do umówionego pubu i porozmawiać z prowadzącymi i innym uczestnikami. Mieliśmy rezerwację stolika na 10 osób, jednak miejsca szybko się zapełniły i musieliśmy dostawiać stoliki i krzesełka.

Drugi dzień rozpoczęła pani Magdalena Kręciwilk z Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie swoim wykładem na temat pozyskiwania funduszy na rozpoczęcie działalności.

Następnie, wraz z Krzysztofem Pauchem, uzupełniliśmy informacje o IF, a później przyszedł czas na świetną rzecz – warsztaty z grą edukacyjną Cashflow. Grało jednocześnie 18 osób (na tyle pozwoliły 3 egzemplarze gry) i dodatkowo kilka osób, które sędziowały, tłumaczyły zasady.

Gra tak wciągnęła graczy, że nie wiadomo kiedy minęły 2,5 godziny przeznaczone na rozgrywkę i tym pozytywnym akcentem zakończyliśmy naszą dwudniową konferencję.

Polecam każdemu, aby korzystać z tego typu inicjatyw w Waszych miastach i miasteczkach.

Dziękuję Krzysztofowi Pauchowi za jego obecność i inspiracje podczas jego wykładów, dziękuję uczestnikom za tak liczne przybycie. Podziękowania ślę również dla Kornela Rysia za współorganizację i Łukasza Pardoły za opiekę nad prawidłowością przebiegu całej imprezy oraz za udostępnione zdjęcia. Dziękuję też wszystkim, którzy pomogli w organizacji konferencji IF.

Teraz czekamy z niecierpliwością na następne projekty Częstochowskiego SF BCC.

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

Krzysztof Pauch podczas jednego z wykładów.
Konferencja Inteligencja Finansowa - Częstochowa

Tutaj ja w trakcie szkolenia.
Konferencja Inteligencja Finansowa - Częstochowa

Zaczynamy grę Cashflow.
Konferencja Inteligencja Finansowa - Częstochowa

Jeden z trzech zespołów podczas warsztatów.
Konferencja Inteligencja Finansowa - Częstochowa

Łukasz Pardoła – Przewodniczący CSF BCC z Krzysztofem Pauchem.
Konferencja Inteligencja Finansowa - Częstochowa

Prowadzący Konferencję Inteligencja Finansowa.
Konferencja Inteligencja Finansowa - Częstochowa


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do komentowania w zakładce ‚Komentarze’,

Waldek Łoszek


Tagi: 

 1. Kornel 11 grudnia 2011 w 19:57 #

  Sądzę, że osoby które wzięły udział w szkoleniach są zadowolone z ich jakości. Wnioskuję to na podstawie listy obecności która pokazała, że jeśli ktoś się zjawił na szkoleniu to już nas nie opuścił do końca konferencji. Cieszę się, że „wypaliło” wyjście integracyjne po szkoleniach, takie uwieńczenie miło spędzonego czasu. Pozdrowienia dla prowadzących i uczestników 🙂

 2. Anna 12 grudnia 2011 w 11:17 #

  Brawo , gratuluję sposobu prowadzenia , efektów i entuzjazmu wywołanego na Konferencji Finansowej
  w Częstochowie, Pozdrawiam w imieniu słuchaczy i przyszłych Milionerów – Anna Wacowska i Michał Wąsowicz

 3. Łukasz 22 grudnia 2011 w 18:03 #

  Serdecznie gratuluję udanego projektu. Oby więcej tego typu inicjatyw było podejmowanych w Częstochowie. Pozdrowienia dla Organizatorów i Uczestników projektu już nie mogę doczekać się kolejnych przedsięwzięć realizowanych przez młode osoby.

Dodaj Komentarz