Tylko na szczęśliwą godzinę…

Dzisiaj kolejny wpis o finansach osobistych. Ostatnio po przeczytaniu artykułu na temat rosnącego zadłużenia Polaków i po kilku sygnałach od...

Tylko na szczęśliwą godzinę...Dzisiaj kolejny wpis o finansach osobistych.
Ostatnio po przeczytaniu artykułu na temat rosnącego zadłużenia Polaków i po kilku sygnałach od moich znajomych, którzy na żywo potwierdzili prawdziwość wspomnianego wcześniej artykułu, z dnia na dzień coraz bardziej się utwierdzam, że monitorowanie finansów osobistych i zarządzanie nimi, to priorytetowe umiejętności, których należy się nauczyć i potem konsekwentnie wdrażać w życie.

Po raz kolejny zalecam wszystkim, którzy jeszcze tego nie robią, aby wzięli się do działania i, między innymi ze wskazówkami na moim blogu, zapanowali nad swoimi finansami osobistymi.
Przypomnę tylko, że moje wpisy z tej kategorii znajdziesz tutaj.

Jeśli przejmiesz kontrolę nad swoimi finansami, unikniesz przykrych niespodzianek, takich jak braki pieniędzy od wypłaty do wypłaty, wpadnięcie w pętlę kredytową i innych nieprzyjemnych sytuacji z tym związanych.
No dobra, już przypomniałem Ci jak ważne jest panowanie nad własnymi finansami, a dlaczego taki tytuł tego wpisu?

Już tłumaczę o co chodzi.

Czy spotkałeś się ze zdaniem, że trzeba oszczędzać na czarną godzinę? Ja spotkałem się z tym wiele razy, sam też miałem to zakodowane, jednak kilka lat temu, gdy postanowiłem przejąć kontrolę nad moimi finansami i zacząłem się uczyć jak to należy robić prawidłowo, dowiedziałem się następującej rzeczy.
Nigdy, ale to nigdy nie możemy oszczędzać na przysłowiową czarną godzinę. Jeśli oszczędzać, to tylko na SZCZĘŚLIWĄ GODZINĘ. Zapamiętaj to, zapisz to sobie, wyryj w pamięci – „zawsze oszczędzam na SZCZĘŚLIWĄ GODZINĘ”!

Każdy, kto odkłada na czarną godzinę, niestety kiedyś tej swojej czarnej godziny się doczeka. Więc czy nie lepiej jest oszczędzać na szczęśliwą godzinę, godzinę w której będziesz już wolny finansowo? Przecież przydadzą się wtedy te dodatkowe pieniądze.

Zaprogramuj się w ten pozytywny sposób, a będziesz odkładał pieniądze z dobrą energią i z przyjemnym odczuciem, że kiedyś przyjdzie ta upragniona szczęśliwa godzina.

Podsumowując, monitoruj finanse i zarządzaj nimi, uczyń je sobie poddanymi :). Pamiętaj o szczęśliwej godzinie.

Jeśli masz pytanie, lub chcesz podzielić się swoim zdaniem, zostaw komentarz w zakładce ‚Komentarze’.

Pozdrawiam,

Waldek Łoszek

Tagi: 

 1. Mariusz 23 maja 2012 w 10:30 #

  Witam

  Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Błąd i to wielki robią Ci co przyszłość widzą w czarnych barwach, życie traktując jak pasmo nieustannych porażek i cierpienia. A to choroba, a to słabo płatna praca, a to rząd utrudnia wiecznie życie. Niestety ludzie słyszą i kodują bardzo łatwo złe informacje, dobre przelatują im jak woda przez sito. Przykre ale prawdziwe. Jednak obserwuję, że coraz więcej młodych ludzi wyłamuje się z tego kręgu. Jestem przekonany, że dzięki takim ludziom jak Ty „moce ciemności” zostaną okiełznane.
  Pozdrawiam, i dziękuję za super teksty.

  • Waldek Łoszek 23 maja 2012 w 11:35 #

   Dzięki za komentarz, cieszę się się teksty na moim blogu się podobają. Na pewno powoli zaczniemy zmieniać myślenie ludzi. Pozdrawiam 🙂

Dodaj Komentarz